Salı, Mart 23

tanımlarım allak bullak 4

boş vermek: bu da diğer bütün kavramlar gibi çift kutupludur. başına hangi ismin, nesnenin, şeyin geldiğine göre doğru veya yanlış bir anlam kazanır. yani boş verilmesi gerekenler olduğu gibi, boş verilmemesi gereken şeyler de vardır. sen düzelmesi gereken birşeylerin var olup olmadığına ve onların nasıl düzeleceğine veya senin bu düzelmeye katkının ne olacağına dair düşünceleri boş veremezsin. ama gereksiz sadece ruh sağlığını bozucu şeyler boş verilmesi gerekenlerin en başındadır. bunlara en iyi örnek de yapacağın ve doğru olduğunu düşündüğün bir şeyi yaptığında başkalarının ne düşüneceğidir.

iş ilanı: okunduğunda "dünya ne kadar hızlı dönüyor allahım ve ben yetişemiyorum" dedirtecek cinsten olmaya başlamış şeylerdir. istenen özelliklerle o kadar mükemmel çalışan profilleri çiziliyor ki, kırk fırın ekmek yesem bu ben olamam diyorsunuz. hele iletişimi kuvvetli vs. gibi özellikler. ne yani içine kapanık biri isem elimden hiçbişey mi gelmez?

her şeyi bırakıp gitme isteği: belki bunun yani herşeyi bırakıp gitme isteğinin nedenlerinden biri de yüzünüze bakıp sizin kim olduğunuzu çıkaran insanların çoklaşmasıdır. yani siz bir yerde durdukça anılar biriktirirsiniz ve o anılara başkaları da şahit olur. hadi şahit olmasa bile ad, soyad, iş vs bilinirsiniz ve hakkınızda az çok bir yargı vardır. ki bazen olduğu insanı olmaktan sıkılır insan. ama yürüyecekken diğer insanların yargılarına takılır. gitme isteği biraz da düzeninizi beğenmeyip yeni bişeyler yapma arzunuzdan doğar. o yüzden de başka bi yer gerekir ki, yürürken tökezleyip durmayasınız.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

gönlünden geçirip de,diline döküp dökemediğin tüm dualarının hayırlısıyla gerçekleşmesi dileğiyle...
hayırlı cumalarr :)

elif dedi ki...

gönülden amin. hayırlı cumalar :)